Resultat

Nedan finns alla resultat från de tävlingar vi arrangerat. Titta gärna också in på vår Facebook-sida – där finns bilder och mycket annat från tävlingarna.


2019-04-07    SM 2019 (Malmö)

Placering Matchpoäng Spelare
1 15 Claudia Sjöberg (Lund)
2 14 Linus Olsson (Tomelilla)
3 13 (6/+94) Anna Isaksson (Kungälv)
4 13 (6/+32) Christer Ekberg (Malmö)
5 12 Tobias Danielsson (Kattarp)
12 Anders Olsson (Lund)
7 11 Markus Bredberg (Göteborg)
11 Henrik Hjort (Skanör)
11 Erica Lundin (Malmö)
11 Paul Wahlström (Arlöv)
11 10 Olof Peterffy (Dalby)
12 9 Jan Åke Hansson (Malmö)
9 Philip Hjort (Skanör)
9 Lars Nordström (Malmö)
15 8 Johan Bredberg (Göteborg)
8 Hans-Olof Hallén (Malmö)
8 Peter Olofsson (Lund)
8 Ola Sassersson (Tomelilla)
8 Anders Vårmy (Kristianstad)
20 6 Ella Sjöberg (Lund)
21 2 Per Österman (Johanneshov)

2018-04-15    SM 2018 (Malmö)

Placering Matchpoäng Spelare
1 16 Paul Wahlström (Arlöv)
2 13 Lars Nordström (Malmö)
3 12 (6/+25) Erica Lundin (Malmö)
4 12 (6/+19) Hans-Olof Hallén (Malmö)
5 11 Christer Ekberg (Malmö)
11 Henrik Hjort (Skanör)
11 Anders Olsson (Lund)
8 10 Ulrik Hørlyk Hjort (Malmö)
10 Ola Sassersson (Tomelilla)
10 Claudia Sjöberg (Lund)
11 9 Robin Nordström (Lund)
9 Peter Olofsson (Lund)
13 8 Johan Bredberg (Göteborg)
8 Karl Nelson (Lidköping)
15 7 James Suckling (Viken)
16 6 Tobias Danielsson (Kattarp)
17 4 Barbro Henrikson (Stockholm)

2017-03-19    SM 2017 (Malmö)

Placering Matchpoäng Spelare
1 15 Robin Nordström (Lund)
2 14 (7/+50) Linus Olsson Collentine (Göteborg)
3 14 (6/+61) Christer Ekberg (Malmö)
4 13 Hans-Olof Hallén (Malmö)
13 Anders Olsson (Lund)
6 12 Henrik Hjort (Skanör)
12 Helena Librand (Älvsjö)
12 Claudia Sjöberg (Lund)
9 11 Anna Isaksson (Kungälv)
11 Erica Lundin (Malmö)
11 10 Erik Günther (Höör)
10 Alexander Nordström (Höör)
13 9 Tobias Danielsson (Helsingborg)
9 Lars Nordström (Malmö)
15 8 Johan Bredberg (Göteborg)
8 Jan Åke Hansson (Malmö)
8 Sebastian Holmberg (Osby)
8 Ella Sjöberg (Lund)
8 James Suckling (Viken)
8 Paul Wahlström (Arlöv)
21 7 Britta Kronekvist (Stockholm)
22 4 Jonas Hjelm (Stockholm)
4 Fia Schütz (Hörby)

2016-05-22    SM 2016 (Malmö)

Placering Matchpoäng Spelare
1 16 Anna Isaksson (Kungälv)
2 14 Robin Nordström (Lund)
3 13 (6/+79) Lars Nordström (Malmö)
4 13 (6/+78) Helena Librand (Älvsjö)
5 12 Erik Günther (Höör)
12 Alexander Nordström (Höör)
12 Paul Wahlström (Arlöv)
8 10 Christer Ekberg (Malmö)
10 Hans-Olof Hallén (Malmö)
10 Anders Olsson (Lund)
11 9 Tobias Danielsson (Helsingborg)
9 Henrik Hjort (Skanör)
9 Erica Lundin (Malmö)
14 8 Claudia Sjöberg (Lund)
15 7 Johan Aftonstråle (Helsingborg)
7 Magnus Agerström (Helsingborg)
7 Patrick Hägerström (Västra Frölunda)
18 6 Britta Kronekvist (Stockholm)
6 Ella Sjöberg (Lund)
20 4 Jan Åke Hansson (Malmö)

2015-09-13    SM 2015 (Malmö)

Placering Matchpoäng Spelare
1 15 Anders Olsson (Lund)
2 13 Alexander Nordström (Höör)
3 12 (6/+67) Ashley Mansk (Göteborg)
4 12 (5/+50) Christer Ekberg (Malmö)
5 11 Johan Aftonstråle (Helsingborg)
6 10 Jan Åke Hansson (Malmö)
10 Henrik Hjort (Skanör)
10 Anna Isaksson (Kungälv)
10 Karl Nelson (Lidköping)
10 Linus Olsson (Tomelilla)
11 9 Anna Bengtsson (Ängelholm)
9 Claudia Sjöberg (Lund)
13 8 Ola Olsson (Tomelilla)
8 Göran Pettersson (Ljunghusen)
8 Ella Sjöberg (Lund)
8 Paul Wahlström (Arlöv)
17 7 Hans-Olof Hallén (Malmö)
18 6 Tobbe Danielsson (Helsingborg)
6 Erik Günther (Höör)
6 Barbro Henrikson (Stockholm)
6 Sebastian Holmberg (Osby)
6 Erica Lundin (Malmö)
23 2 Lars Nordström (Malmö)

2014-11-23    SM 2014 (Malmö)

Placering Matchpoäng Spelare
1 15 Ola Olsson (Tomelilla)
2 13 Barbro Henrikson (Vällingby)
3 12 Erica Lundin (Malmö)
4 11 Jan Åke Hansson (Malmö)
11 Linus Olsson (Tomellilla)
6 10 Anna Isaksson (Kungälv)
10 Anders Olsson (Lund)
8 9 Hans-Olof Hallén (Malmö)
9 Paul Wahlström (Arlöv)
10 8 Henrik Hjort (Skanör)
8 Birgitta Mörnstam (Limhamn)
8 Per Österman (Malmö)
8 Göran Pettersson (Ljunghusen)
8 Claudia Sjöberg (Lund)
8 Ella Sjöberg (Lund)
16 6 Christer Ekberg (Malmö)
6 Max Elander (Malmö)
18 4 Tobias Danielsson (Helsingborg)
4 Sebastian Holmberg (Löddeköpinge)